Upíři aneb mánie, která jen tak nezanikne

10. srpna 2010 v 14:10 | *Nanna |  Téma týdne
Ahoj!

Rozhodla jsem se napsat článek na téma týdne - upíři.

Ještě nedávno - myslím že ještě 2 roky zpátky tolik lidí nešílelo po Upírech. Píše se 10. srpna 2008. Těším se, že po prázdninách půjdu do Primy na Gymnázium a upírů se takřka - bojím. Pro většinu dětí v mém věku jsou upíři ti hnusní, kterým krev kape ze špičkáků. Třeba Drákula. V únoru 2009 jsem již začala tušit, že do kin se dere "Stmívání". Kdybyste se zeptali "Co je to Stmívání?" už by vám možná někdo řekl , že je to horror na který hodlá jít do kina. 4. února 2009 tedy *Nanna vyrazila do kina spolu s maminkou na "Stmívání". Jako skoro všichni jsem podlehla upírovi s jménem - Edward Cullen. Vážně jsem se do něho absolutně zamilovala a doteď nechápu, jak na mně mohl udělat takovej dojem. Nicméně jsem si k narozeninám, které mám v březnu přála - Stmívání, Nový Měsíc a Zatmění - knižně.

Bohužel jsem 22. března musela do nemocnice, kde jsem strávila asi týden na částečném léčení astmatu - jednodušeji řečeno - abych neměla astmatické záchvaty kašle. Za ten týden jsem přečetla Stmívání - tehdy jsem usoudila, že kniha je lepší než film - Nový Měsíc a kousek Zatmění. Byla jsem v Novým Měsíci hrozně naštvaná na Edwarda - jak si mohl dovolit opustit Bellu a byla jsem kvůli tomu hrozně smutná. Proč? Teď sama nevím :D Pak jsem pomalu, ale jistě začala přecházet na Team Jacob :)

Potom doma jsem přečetla Zatmění. A potom i Rozbřesk - který jsem tehdy usoudila jako nejlepší knížku ze všech 4 :) No a pak to začínalo chodit do kin. Kolem konce roku 2009 jsem přestávala být tak závislá na Stmívání - objevovala se nová upíří mánie TVD - aneb The Vampire Diaries - Upíří Deníky. Nečetla jsem to, ale viděla jsem pár dílů. Tentokrát jsem nepropadla hlavnímu hrdinovi, kterým byl Stefan Salvator, ale tentokrát jsem se zamilovala do záporňáka - Damon - ou už od začátku mi bylo jasné, že Stefan není nic pro mně. A taky mně zaujala ta čarodějka - Bonnie? Vážně jsem to dlouho neviděla, už si to moc nepamatuji. Vážně na dlouho mně to nechytlo, ale i teď se na nějaký díl ráda podívám.

A nyní? Stmívání - ano, ale všeho moc škodí. Takže momentálně v žádném týmu - a jestli ano, tak Team Bree. Je asi 5 nebo 10 minut v Zatmění a to mi stačí - je to roztomilý upír - ne takový slizký a kostnatý :D Upírka. S božíma vlasama :D Upíří Deníky? Ano - občas. Když je čas, zkouknu. Číst zatím nehodlám.

Dlouhej článek, co? No jo a to není vše. Nezmínila jsem Vampírskou Akademii či jiné úhly pohledů na upíry. Myslím si, že je toho za tak krátkou dobu moc a já to všechno číst nebudu. Stejně by mně asi nebavilo - protože je to už ohrané a to neznamená, že vyzdvihuji Stmívání. Prostě tahle paranoia mně začíná děsit čím dál víc a myslím si, že zaplíst se do ní by mi moc nepomohlo.

Rozhodně se mi zdá Stmívání jako nejkomerčnější upírský film - to snad ano, co? I přes tu manii sem dávám tento obrázek. Je totiž pravda, že:

(c) nanna-s.blog.cz *Nanna
Yours *Nanna.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klikni a dozvíš se kolikátá/ý si klikl/a ;)

*Click*

Komentáře

1 MisS~LenuS | Web | 10. srpna 2010 v 15:03 | Reagovat

Stačí ich 7 a 0 nie ĎAKUJEM :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.