10. prosince 2010

10. prosince 2010 v 20:46 | *Nanna |  My Diary
Dear Diary!

Tak a máme tu páteček ... a víte co nás čeká? Víkend, samozřejmě. Budu se tu snažit být co nejvíc a pravdou je, že blogu věnuji vážně moc cenného volného času - a ne, že bych litovala - ale teď, v době Adventu bych se raději věnovala přátelům v "reálu" a úklidu mého ještě zdaleka nedodělaného pokoje. A co se dneska stalo?

Dnes jsem dostala jedničku ze Zeměpisu (všechny to hrozně zajímá :P) a jsem z toho celkem dost šťastná. V pondělí píšu z matiky, kterou absolutně neumím a nechápu a nic my v ní nevychází. Počítáme obsahy nějakých nepravidelných tvarů, které musíte rozdělit na milion malých trouhelníčků a půlkružnic, vypočítat jejich obsah, sečíst a pak až vám výjde ten pravý výsledek. A je to hrozné posilování na mozkové závity, které mi odumírají (prej až mi bude dvacet sedm :D). Ta matika ... té se budu muset dost věnovat, hlavně teď o víkendu, když v pondělí píšeme. Další moje včerejší obava byla francouzština. Proč já jsem na ni šla? Je to nehoráznej požírač času :P Ten test nevidím zrovna v nejsvětlejší stránce a dost se bojím, že to dopadne na dvě čtyřky jako minule. Tak si přece držím pěsti, ne? A ještě odpoledne jsem dělala s kámoškama referát o francouzském betlému.

Zkuste najít kdekoliv něco o francouzském betlému ... nic jste nenašli? My taky ne. Já myslím, že je stejnej jak českej ... beztak, oni taky věří v Ježíška, v Marii a Josefa tak proč by měl být zrovna jejich betlém nějak odlišný od toho našeho? A ještě k tomu v úterý referát o nějakých francouzských zahradách Versailles ... ty referáty mně jednou zabijí :// :P Nu což, škola je sama o sobě naprogramovaná na to, aby mně ničila :D A dnes Nanna opět viděla jeho, toho kluka co se vrátil z lázní, je zadanej a krásnej. A opět si myslí, že něco zajiskřilo i když na to nechce myslet. Nesmí se mi líbit, nesmí se mi líbit, nesmí se mi líbit! Víte co, neměla bych se na něj vůbec nikdy dívat, přece není tak pěknej ... nemá tak dokonalý vlasy jak si myslím ... beztak jsem jen zaslepená a pak bych mu to řekla a litovala bych ... mlčím a nelíbí se mi, že ano??

 Odpoledne - zase na koně. Dnes nebyla taková nehorázná zima jako minule a já jsem se ještě k tomu vybavila teplými rukavicemi a čepicí ... zima byla, no jistě, ale ne taková jako minule a tak jen lehce promrzlá jsem naklusala do šatny a skrčila se k topení (slovem "naklusala" nemyslím na koni :P). Na koni pochválena i po(haňena?) ... prostě i nepochválena :P Jela jsem na krásném hnědákovi, a já prostě miluji koně ... částečně :D Přeskočme v čase na dnešní ráno, kdy jsem se dozvěděla, že na 99,9% budu mít v pokoji luxusní repráčky (prostě reproduktory k počítači), které budou reprodukovat hudbu do celého mého nového nedodělaného pokoje. A že on v lednu bude!!! Juch! :P A pak ... nějak záhadně přešla řeč na vytoužený Xbox 360, který si budeme s bratrem přát k nejbližšímu svátku po Vánocích ... třeba za vysvědčení v lednu :P A věřte, že to vysvěčení nebude nejkrásnější :)) :P Tak ale snažíme se, ne? :P

A opět přesun v čase na hodinu češtiny, kdy jsem měla mluvený projev. Samozřejmě jsem nevěděla, že mi učitelka minule říkala, ať si na dnešek připravím alespoň 3-minutové povídání na téma "Můj oblíbený předmět". No možná jsem trošku vycvičená z blogu a z dramaťáku (divadlo) a tak jsem vzala mobil a začala jsem spatra povídat a popisovat můj oblíbený předmět - mobil :)) Můj citový vztah k němu ... no moc :P Nevím z jakého důvodu jsem za 3 minuty stihla rozesmát celou třídu důkladným popisováním mého mobilu, ale dala jsem to. A proto čest mi :P A mám jedničku :P Poslední věc (tedy je toho ještě hodně, co vám chci sdělit, ale vám by se to zase nechtělo číst, tak to hodím do jiného článku :P), kterou chci napsat je dnešní tělocvik. Naše suplující paní učitelka zděšená našimi výkony v tanci se rozhodla, že nás tanci řádně naučí.

A tak jsme na gymnastickém koberci u počítačové místnost tančili polku, valčík a mazurku, do toho zpívala naše učitelka, která zpívala ... tak jak už učitelky zpívávají a kolem chodili učitelé, ukazovali si na nás a přidávali se ke zpěvu "Měla babka čtyři jabka ...". A mazurku se všemi těmi otočkami a výměnami partnerů umím víc než dobře ... :P Třeba se to bude někdy hodit. A na závěr vám sem napíšu text (tedy možná jen část textu) písně, které už mám plné zuby :P

"Měla babka čtyři jabka
a dědoušek jen dvě.
Dej mi, babko,
jedno jabko,
budeme mít stejně.

Měl dědoušek, měl kožíšek
a babička jupku.
Pojď dědoušku
na mazurku,
já si s tebou dupnu."

Tak zde to máte. A věřte mi, není to od nikud zkopírované, psala jsem to vlastnoručně na počítači :P

Nanna :))
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Klikni a dozvíš se kolikátá/ý si klikl/a ;)

*Click*

Komentáře

1 Veronjoh | Web | 11. prosince 2010 v 11:15 | Reagovat

Taky píšu v pondělí z matiky a nechápu to.

2 •Pet!nka• | Web | 11. prosince 2010 v 15:39 | Reagovat

K zemáku blahopeju a neboj, tu amtiku nějak dáš.
Repráky bych taky nějaký potřebovala k novému notebooku. Hodily by se.
To seš borka s tou češtinou. Já bych to asi z fleku taky dala, ale pochybuju, že by to bylo na jedničku.
Tancovat mazůrku na chodbě :D mazecká představa :D

3 Ronny | E-mail | Web | 15. listopadu 2011 v 18:12 | Reagovat

no comment:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.