14. února 2011 // *Valentýn - od čeho?

14. února 2011 v 18:18 | *Nanna |  My Diary
Dear Diary!
Ták se opět hlásím z útrob mého domova, do kterého jsem zase nespadla dřív, nýbrž ve stejný čas, co jsem měla. Což na mojí náladě samozřejmně nic nemění, myslet by se mělo... pozitivně. I proto, že tu máme ten Valentýn. A kolikrát jsem si řekla - proč? Na co? To i apríl má nějaký význam - vystřelit si z ostatních (mně to prosím nedělejte, ani na apríla, jsem na to ták háklivá :D), ale Valnetýn? Ještě jednou to zopakuji - proč? A tak jsem se rozhodla si to "vygůglit" a zároveň tím splnit úkol do informatiky. Uff. Po dlouhém seznamu "dárků pro své milované" anebo "valentýnských SMSek" (jak dotěrné a... ještě se dočtete) jsem našla... článeček :D Zde to, co jsem z toho pochopila:

Sv. Valentýn byl knězem, který i přes zákaz tehdejšího římského císaře Claudia dále oddával zamilované páry. Protože se nechtěl vzdát svého náboženství (křesťanství), byl 14. února 269 před naším letopočtem zavražděn. Muž po sobě zanechal vzkaz pro svou milou, na který se podepsal Tvůj Valentýn. Úmrtí sv. Valentýna = 14. února se posílají různá valentýnská přáníčka, dárečky, čokoládky, kytičky a všechny tyhle krávovinky, které vás zahřejí u srdce... a teď mi znovu vysvětlete - proč? Stále tomu nějak nerozumím a myslím, že za to nemůže jen můj moze(če)k. Uf... podle mně je Valentýn svátek, kdy si nezadaní řeknou - dělej něco ze sebou, ať ten příští s někým oslavíš - a zadaní žijí stejně jako každý jiný den. A jak probíhal ten můj Valentýn? Myslím absolutně obyčejně, když na toho, který dnes nebyl ani ve škole se nemůžu ani podívat, jelikož bych byla vydaná za největší zrádkyni a nejhorší nejlepší kamarádku.

Táákže? Moje sny padají, jen abych vyhověla? V žádném případě a to ne, že bych chtěla uškodit, ale proto, že jsem už v takovém stádiu lásky, kdy... je to se mnou vážně, ale vážně špatné. Tak obdivuji primitivní život Bailey Burnettové... ach, snad bude dneska nový díl :D Rozhodně se budu snažit připsat něco k tomu málu, co mám. A téma týdne? Myslím, že se vyjádřím až o víkendu :/

Ještě - mějte se rádi, ať už je Valentýn, nebo není, já vás mám moc ráda ♥ ;)

*Nanna
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Klikni a dozvíš se kolikátá/ý si klikl/a ;)

*Click*

Komentáře

1 •Pet!nka• | Web | 14. února 2011 v 19:19 | Reagovat

Páni, nikdy mě nenapadlo přemýšlet o tom, proč se vlastně Valentýn slaví. Nikdy by mě bylo nenapdalo, že to byl nějaký kněz. Je to docela zajímavé.
Jinak hezky napiš další díl, už se těším, máš bezvadný styl psaní.

2 Lucka P. SB ♥ | Web | 14. února 2011 v 19:45 | Reagovat

Kněz? Já si představovala nějakého sexy anděla lásky :-D...Taky mě to moc nebere, přecejen není tolik dárků pro kluky :-P ...a to se pak slaví ještě svátek a narozky - vím, že to pro někoho může být Velký den, ale já prostě nemám tolik nápadů a fantazie. Lidé si lásku mají vyznávat pořád, nejen tento den, tento americký den...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.