Nic? Jak si přejete...

23. dubna 2011 v 12:28 | *Nanna |  Téma týdne
Nic...
Ano. Článek mý být na téma týdne - tedy o ničem. Tak se těšte, tohle je můj ráj. :P

Nic. Je nutno se nad tím zamýšlet? Nic. Nic je odpovědí na mnoho otázek. Co jsi dělal? Nic! Jak nic? Dýchal jsi, stál si, myslel si. Co vidíš? Nic! Jak nic? Vidíš propast, ve které je tma, ale i tma je něco. Pěkně byla vylíčena nicota v Nekonečném příběhu, kdy ji popisovali "... jako by člověk oslepnul..." I to je možné. Jak ale takové nic vypadá? To slovo je nepopsatelné samo o sobě. Bylo vymyšleno, aby lidé mohli popsat nic, které vlastně ani popsat neumí a nevidí? Nic, které nikdy nepoznali?

A teď do toho zkusím vkomponovat pár svých pocitů, abyste tak trošku pocítili to, co já - takhle to zvládnu nejlépe vysvětlit. A tak vám povím příběh...

... byla nebyla, jedna malá dívenka, která věřila v lásku. Věřila v anděly, věřila v Boha. Mohlo se jí to vymstít, ale o tom nevěděla. Až trošku vyrostla, potkala tu lásku, potkala toho anděla... v člověku, který nevěřil v lásku ani v anděly. Nemusím snad připomínat, že ani v toho Boha nevěřil, když povím jediný důležitý fakt. Tento mladík, kterému zcela propadla a bez kterého nemohla žít byl... Satanista. Nevěděla, jak se k té události má stavět. Copak ji Bůh nechal "jen tak" napospas lásce? Vždyť Bůh je láska! Tak proč... Nechápala. Co jí to ten svět staví do cesty? Má tento případ nějaké východisko? Až když nad tím začala trošku více přemýšlet přišla něco, co by možná bylo lehce přehlédnutelné. Představila si svět bez víry a naděje. Upadlé lidi, kteří byli otroky sami sobě. Co takhle náhodné dva lidi z tohoto světa, kteří by si perfektně rozuměli? Co by jim stálo v cestě, kdyby spolu chtěli být? Nic.

Ale ona stejně nepřestávala věřit... věřila v lásku, v Boha, v anděly i v něj, v osobu, které důvěřovala. Protože jestli on, byl právě tím otrokem sám sebe, ona ho hodlala vysvobodit. A co by jí tak mohlo stát v cestě? Víra? Ne. Nic.

Nic. Malinká s velkými nadějemi neměla zábrany. Tedy měla... ale ve chvíli, kdy jste se rozhodli pro nějakou věc, nestojí vám v cestě... NIC! A v tom je to kouzlo nic.

Článek byl o ničem? Tak to byl k tématu. ;)

xxx Nanna
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Klikni a dozvíš se kolikátá/ý si klikl/a ;)

*Click*

Komentáře

1 Majda | E-mail | Web | 23. dubna 2011 v 12:51 | Reagovat

Krásné! Moc povedené :-D . Ten příběh.. Ách.. :-D

2 Veronjoh | Web | 23. dubna 2011 v 18:54 | Reagovat

Překrásně napsaný ;D <3

3 Verča* - affíí | Web | 23. dubna 2011 v 22:35 | Reagovat

Opravdu článek k tématu :D Přemýšlela jsem, že bych k tomu něco napsala, ale NIC  mě nenapadlo, takže teď můžu leda tak obdivovat tvojí fantazii :-)  :-) . Jo, abych nezapomněla, u nás na blogu je taková drobnost k Velikonocům - http://fourtka.blog.cz/1104/velikonocni-prani a výsledek třídění affiliates : http://fourtka.blog.cz/1104/rozdeleni-affiliates ;-) takže krásné Velikonoce!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.