Smysl života // 7. kapitola

11. června 2011 v 11:46 | *Nanna |  *N píše
Následovala jsem rodiče směrem k místnosti za druhými dveřmi vedoucími z jídelny. Pořád jsem nevycházela z údivu. Ovšem překvapení bylo, když jsem vešla do tohoto… ráje. Byl to pokoj, kde přes obrovské police s knihami nebyla poznat barva stěn. Knihovna. Police snad zabírali každé volné místo na stěnách, kromě dvou dveří - jedněmi jsme přišli a jedny byly až na druhé straně místnosti - a obrovského krbu. Krb byl obskládán křesly a křesílky. Naproti krbu byla jedna obrovská sedačka, na kterou bych se v pohodě natáhla celá. Začínala jsem milovat toto místo víc, než kdy předtím. Začala jsem se neskutečně těšit na odpoledne strávené právě tady, na tomto místě plném knih.Zatímco si rodiče prohlíželi s úsměvem jednotlivé police a já byla maximálně nadšená, že se zase nehádají, odběhla jsem k druhým dveřím. Byly schované za jedinou skříní plnou poliček, vystupující ze stěny, kvůli které jsem si připadala jako v městské knihovně v Painstretonu. Sklonila jsem se k polici. Zastrčená mezi ostatními již tak dosti starými knihami ležela malinkatá tenounká knížečka. Byla pokrytá jemnou látkou stejné barvy, jako stěny v jídelně - starorůžovou. Přišlo mi to jako naprosto stejný odstín. Nebyl na ní žádný nápis. Přejela jsem prstem po hřbetu knihy - nebo spíše knížky - a překvapila mně jemná struktura povrchu. Byla jemná jako… hedvábný polštář.

"Bailey, pojď si vybrat pokoj!" uslyšela jsem hlas matky, který mně vytrhl ze snění. Odložila jsem knížku a pospíchala jsem do té chodby se schodištěm. Vybrat si pokoj? Celým tělem mi projel záchvěv vzrušení. Otec vybaloval jídlo do lednice a kuchyňské nádobí do skříní a poliček. Maminka se už taky začala starat o lepší vzhled kuchyně - vykládávala na poličky různé hrníčky a křehké věci z krabicí. Prošla jsem celou jídelnu a viděla otevřené dveře od spíže. Pohlédla jsem na hodinky a zjistila jsem, že je něco kolem páté odpoledne. Tipovala jsem, že maminka bude chtít vyzkoušet novou kuchyni a uvařit večeři, a tak jsem nepřekážela a vyšla schody do prvního patra.

Vybrat pokoj. Myslím, že jsem pochopila proč už nyní. Pokojů tu bylo opravdu hodně. Pokud dobře počítám - jen dveří, které vedly z dlouhé chodby v prvním patře u schodiště, bylo šest. A to jsem ještě předpokládala, že jedny vedou do jedné z těch miniaturních věžiček. Nad dveřmi byly čísla… pokojů. Nejspíš. Připadala jsem si, jak v nějakém hotelu. Prohlížela jsem si čísla. U prvních dveří stálo číslo 14. Tak trochu jsem si oddychla, že tu není pokoj číslo 13. A nebo, že je alespoň tajuplně skrytý. Ušklíbla jsem se. Ještě aby tu strašilo.

Účel čísel nad dveřmi mi nebyl znám. Zmátlo mně to, že nad dveřmi vedle stálo číslo 57.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 •Pet!nka• | Web | 11. června 2011 v 12:41 | Reagovat

Proč je tam 57? a když předtím je 13? Bude to záááhada, jo? Co?

2 *Nanna | E-mail | Web | 11. června 2011 v 12:51 | Reagovat

[1]: :D Zááhada? No nevím, možná. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.