21. září 2011

21. září 2011 v 10:49 | *Nanna |  My Diary
Klesám stále níž a níž. Jsem nemocná. Co byste čekali.

Konečně po dlouhé době mám ale úžasnou náladu. Dovolte mi vypsat sem pár bodů, abych se pak na ně podívala a byla vděčná za to, kdo jsem. Ono se to občas hodí. Tak tedy - co mi zaručeně zvedne náladu.
  • Přátele
Neříkám, že všichni, ale mám pár nejúžasnějších a uvědomuji si to až teď. Kvůli nim přestávám být tím, čím nejsem. Přestávám být mrcha, alespoň na chvilku, a mně to stačí. Prostě se jen směji nebo tiše naslouchám. Nejsem moc společenská. Rozhodně ne tak, že bych se třeba bavila s celou třídou (ehe, pětadvacet lidí! :-D). Prostě mám svoji tlupu milovaných, kterým to nijak zvlášť nedávám najevo, ale znamenají pro mne neskutečně mnoho. Jsou to lidi, kteří mne vyslechnou, když je mi nejhůř a povzbudí mne. Jsou to lidi, kterým to mám chuť oplácet. Ti, co mne neodsuzují.
  • Plány
Hlavně sny, tedy. Miluji jen tak ležet a snít o tom, co se stane. Že bude všechno naprosto dokonalé. Já to cítím. Občas se sny vyplní, občas ne. Ale samotný proces snění mne tak naplňuje, že se ze mne stává hrozný snílek a ztrácím pojem o čase. Když jsem nemocná a nepotřebuji se stresovat, koukat na hodinky a panikařit, prostě sním. O všem možném. Některé situace, co se již staly jsem si prostě vysnila. Ne přesně. Ale staly se, jak jsem chtěla. Nikdo z mého okolí by ani neřekl, kolikrát jsem si ten rozhovor přehrávala v paměti předtím. Neuskutečnitelně. Jsem blázen? Spíš snílek.
  • Knížky
Jsem závislá na knížkách a nestydím se za to. Náhodný pozorovatel by si o mně mohl myslet, že jsem prostě blázen. Šprt. Pitomej introvert. Ale já nejsem! I když... kromě toho šprta bych docela souhlasila. Ale o tom budu polemizovat jindy. Teď zkrátka přemýšlím nad tím, že knížky jsou pro mne nepředstavitelný životabudič. Když se nudím, vytáhnu mp3ojku - a knížku. Má pro mne takový magický význam. A říkejte si o mně co chcete. Já bych prostě bez čtení a psaní příběhů neměla takovou slovní zásobu a tak rozvinutou fantazii. Ne, že bych se ráda učila, jak co. Takže pozor - jak která knížka má onen magický význam. A - ano, soudím knihu podle obalu, zvlášť v knihovně, kdy bez doporučení po staré knížce nebo neodpovídajícím obalu nesáhnu. Jo, nemám se ráda.
  • Láska
Když tu je někdo, koho miluji, hned je lépe. Ale to nemusím popisovat. Většinou, když jsem na dně, někoho takového nemám. Vlastně... nemám nikoho takového po většinu času. A jo, jasně, že toužím, ale tím vás nechci otravovat, protože o lásce ví každej svý. Jenže nemluvím jen o lásce z telenovel ("Ach, Marianno." "Ach Chuarezi."). Mluvím o lásce, jako o pocitu, který - ač prahnu po čemkoli a mám sebemenší naději - hned se cítím lépe. Možná bych tento sloupeček měla nazvat spíše touha. Ale touha nebývá vždy šťastná. Toužím po věcech, které se nestanou a po lidech, kteří na mě kašlou (momentálně ani ne). Mluvím o touze s nadějí. O té dětinské lásce a nedočkavosti. O tom, když po něčem toužím a dostanu to. Když miluji. Láska.
  • Spontánní jednání
To je něco, co jsem zkrátka já. Odpovídat bez jakéhokoliv rozmýšlení - když ovšem smím - a s absolutně vážnou tváří. Říkám neskutečné hlouposti. Ale přesto se v tom vyžívám. Když jsem někde, kde mě nikdo nezná, prostě jdu a najednou, nekontrolovatelně se usmívám na kluky, které vím, že už v životě neuvidím. Jednou jsem viděla i jednoho kluka, který mi připomínal postavu ze seriálu... a málem jsem si ho i vyfotila. Pak je opačná část mé osobnosti, vzorná a pečlivá, která nechce, abych byla navždy to malé děcko. Tu dospěláckou část nemám ráda. Protože budu navždy mladá, navždy nezodpovědná (a běda, jestli se tomu budu za pár let smát!). :-D
*Nanna
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Klikni a dozvíš se kolikátá/ý si klikl/a ;)

*Click*

Komentáře

1 KatyRZ | Web | 21. září 2011 v 13:30 | Reagovat

Mohu se netaktně zeptat kolik ti je? Myslím, že naprosto shodný zápis bych byla schopná před lety napsat též :). Jen tenkrát to bylo ještě na papír a schovat do tajné krabice :). Ovšem podobnost je až zarážející :).

2 KatyRZ | Web | 21. září 2011 v 13:44 | Reagovat

Tak to poměrně přesně odpovídá ;).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.