První (úplný) školní týden: Pondělí

5. září 2011 v 20:19 | *Nanna |  My Diary
Drazí.
Biologie: se jako předmět dala alespoň trošku přežít. Opakování, opakování, opakování. A na konci - aby toho nebylo málo - jsme dostali 41 pojmů, které se musíme naučit objasnit. Za týden. Tak doufejme, že si z minulého roku něco pamatuji. Nechci si biologii zase - jak je mým zvykem - pokazit. A nechci si s ní zničit vysvědčení. Ne, já se prostě naučím. Protože je to důležité. A třeba chci být vzdělaný člověk. I když při té představě dostávám záchvaty smíchu.

Dějepis: tak ten mi vážně nechyběl. Ani učitel. Ani filmový klub. Ani data, ani panovníci, ani války. Ale i přesto proběhla první hodina dějepisu celkem poklidně. Jo, přišla jsem hned na svou první hodinu dějepisu pozdě, jenže naštěstí dřív než učitel. Židličky byly v kroužku, takže mě mohlo napadnout, že se bude o něčem diskutovat, rozdělovat se do skupinek a dělat živé obrazy o událostech, o kterých jsme se naučili minulý školní rok. Úžasné. Ironicky, ovšem. Ale odnesla jsem si - stejně jako zbytek třídy - malou jedničku a na to jsem přehnaně pyšná. Víte, u nás v dějepise je jednička zázrak. A zázrak hned první hodinu? To je důvod k úsměvu. A na filmáč se docela těším. Jen tvůrčí psaní s učitelkou z hudbeky nejspíš vyškrtnu. Ble. Asi jí nejdřív ukážu, že píšu úžasné slohovky a pak to vyškrtnu (ach, ta skromnost..), ale co! Jo, jsem drzá. Ale zahazovat se tam s ní? Jo, snad to ten rok přežiju. Anebo ne. Nevím, ještě.

Sloh: ve slohu se nikdy nestalo a nikdy nestane nic zajímavého, to vám garantuji. Tedy aspoň ne u nás. Jo, za dnešek mám jedničku. A to jen proto, že jsme vymysleli jakousi reklamu a popisky ke dvoum obrázkům. Mili zase za totální trapačku. Jenže ji všichni milují a mě ne. A s tím těžko co udělat. Říct jí, že je trapná, vyslovím skrytý názor všech ze třídy, ale můžu se rozloučit s Árdžím. Jo, ta mrcha je schopná se mu vrhnout kolem krku a nechat mě, ať se na to klidně dívám. A nic neřeknu, protože se jí bojím. Nedokázala jsem to a ani nedokážu. A vsadím se, že by mu řekla, že jsem trapná, dětinská a pitomá. Na víc by se nezmohla, he. Jenže, co Árdží? Viděli jste někdy kluka, který by šel v sedmnácti na Šmouly? :P

Matematika: předmět, který přímo nenávidím. Ony snad někoho baví rovnice?! A geometrie? Obdiv tomu člověku. Já jsem na počítání naprostý kopyto. Zvlášť, když mě ta pitomá učitelka, matikářka, chemikářka a teď i tělocvikářka (fujky!) vyvolá k tabuli. Je mi zní zle. Čtyřice-ti letá zlatokopka. Rozvedla se s chlapem kvůli práci. Nosí výstřihy až po kolena. A na škole nenajdete člověka, kterému by se nepříčilo její chování a způsob vyučování. A všichni jí tak nechutně nadbíhají. Naštěstí jsem u tabule uspěla. Ale kdo ví, jestli se na mě štěstí usměje i příště.

Chemie: stejná učitelka jak na matematiku. Takže nemusím předstírat radost, že ne? Opakování prvků, z kterého jsem vyšla docela dobře. S odřenýma ušima, ovšem. Chemie mi nikdy nešla. A nikdy nepůjde. Patří do té horší skupiny předmětů. Asi učitelkou.

Angličtina: my zpívali Wake Me Up When September Ends od Green Day! Já tu písničku prostě zbožňuji. A jasně, že se Mili nelíbila. Jí. Zapřísáhlé poperce. Pryč s ní. Protože proti mému rockovému výběru žáků, jehož většina se nachází v naší třídě angličtiny, byla převálcována. Heh. Dobře jí tak. Green Day 4ever. A Mili ať se zahrabe. Prostě nemůže pochopit, že Árdžího mám já. A že život ve lži a přetvářce mívá občas zvláštní sklony. Občas dolů. Dobře jí tak. A zase je ze mě drzá mrcha. Fajn, budu hodná. Na ni ne, ovšem. Ničit mi život se zkrátka nevyplácí. A slovíčka jsem sehnala. Ave já.

*Nanna
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Klikni a dozvíš se kolikátá/ý si klikl/a ;)

*Click*

Komentáře

1 Suzette | Web | 5. září 2011 v 20:26 | Reagovat

Keď o rok prídem(dúfam) tak mi tú Mili ukážeš a už sa nespozná! Nakopať takých ľudí do zadku! Na níííích.
A ešte otázočka aký je tvoj obľúbený predmet vlastne? :D

2 *Nanna | E-mail | Web | 5. září 2011 v 20:32 | Reagovat

[1]: No, vzhledem k tomu, že soudím předmět podle učitele: výtvarka, protože si celou hodinu děláme co chceme. Snad možná angličtina, i když to je kvůli jazyku a květnovému zájezdu do Londýna ♥_♥, pak možná zeměpis, ale ten mi jen jde, nijak zvlášť ho nezbožňuji. A pak ještě stojí za zmínění francouzština, protože absolutně miluji tu řeč. I když je těžká, to uznám. A učitelka to do nás hustí, že mnohokrát nestíhám. Miluji Francii, její kulturu a vznešenost ♥_♥. ;]

3 Veronjoh | Web | 6. září 2011 v 17:28 | Reagovat

Ta Mili je nějaká nesympatická :D

4 •Pet!nka• | Web | 6. září 2011 v 17:30 | Reagovat

Nikdo nemá rád matiku!!! Je to.. no dobře, tak jsou i lidi, kteří ji rádi mají, ale podle mě (no, tak podle mě) jsou to dost pochybné existence!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.