První (úplný) školní týden: Úterý

6. září 2011 v 15:34 | *Nanna |  My Diary
Literatura: povinná četba, z které mám již dva z pěti titulů za toto pololetí přečtené. Asi se vrhnu do dělání zápisků v Čtenářském deníku. Ještě mi zbývají Petr Bezruč: Slezské písně, které mám doma, ale nechápu je a nejspíš je ani nepochopím, protože můj ne příliš logický mozek na to zrovna nemá. Potom tam ještě mám Erich Maria Remarque/ Ernest Hemingway/ Romain Rolland - 1 dílo od kteréhokoliv z nich a John Glasworthy/ Francis Scott Fitzgerald/ John Steinback/ Jack London - též 1 dílo od kteréhokoliv z nich. Takže bude o zábavu jistě postaráno. Plus ještě jsme dostali Máj, úryvek z básně, a ten nazpaměť, že na to bude vyvolávat. Eh. Jaká romantika. Byl pozdní večer, první máj...

Matematika: nemám ráda matikářku. Ne, ne a ne. Ale tentokrát jsem to nějak přetrpěla a vypočítala pár bezvýznamných rovnic, které jsou i za domácí úkol. To abych začala. Naštěstí jsem musela na chvilku odejít kvůli tvůrčímu psaní a školním novinám. Jo, pokud to výjde, bude ve školních novinách rockové okénko, kde občas napíšu něco o koncertech, které se budou konat a něco o cédéčkách, které se hodlají vydat. A taky nějaké narozeniny významných rockových hudebníků. Jo, to je moje.

Občanská výchova: na tu jsem se hrozně málo těšila a taky naplnila moje očekávání. Nudná hodina, kde jsme si jen povídali o náplni příštího roku, o učebním plánu, o sešitu, který si máme koupit a o soudu, na který prý zajdem. A taky jsem se dozvěděla, že koncem října pojedeme s dějepisářem do Polska. Na exkurzi do koncentráků. Ani nevíte, jak se netěším a jak je mi těch chudíšků líto. Jsem slabá povaha. Bojím se. A doufám, že se z toho psychicky nezhroutím.

Francouzština: taková kapitolka sama o sobě, úvodní test, úkol se naštěstí nekontroloval, ale stejně jsem ho zase, jako vždy stihla udělat před hodinou. Zase. Normálka. Nechci si na to zvykat, dělat všechno na poslední chvíli a pak zase dostat dvojku. Já bych na tu jedničku měla. Ale komu kromě mě to můžu vysvětlovat? Většinu jsem už zapoměla. Většinu slovíček, frází a výslovností. A tak doufejme, že si vzpomenu. Jinak by to nemuselo skončit zrovna nádherně. Zrovna jedničkou.

Angličtina: jo, budu odebírat časopis, z kterého se bude překládat do češtiny, stejně jako předešlé dva roky. Jo, další pitomé cvičení a dlouhý zápis o tom, co bude v testu. A zatrhávání slovíček, ze kterých se bude psát. To mi nechybělo. A v pátek si vybíráme četbu. Úžasné, opravdu. Angličtinu, jako řeč mám ráda, a tak se snažím dávat pozor. Snažím se vsugerovat si, že mi to jde. A ono možná jo. Na pololetí snad jednička. Teda doufám, je to pravděpodobné.

Tělocvik: s chemikářkou. Celej rok. Jak já to jen vydržím, když si áčko mohlo v klidu zůstat v riflích a jen si vyslechnout a podepsat ten papír s podmínkami bezpečnosti a my, jako největší lamy jsme s tou pitomou učitelkou museli cvičit, rozcvičovat se, hrát brandball a ještě k tomu se podepisovat. A samozřejmě se převléct do kraťasů a jít ven. Protože se hrozně netěším na všechny následující těláky. A ona mi to dělá snad naschvál. Ale jo, zlepšuji se. Den ode dne. Třeba, když zaberu, půjde mi tělák. Ale já zabrat nechci. Protože jako psycholožce nebo rockové hvězdě mi stačí to, co umím. Nemusím si kvůli tomu dvakrát týdně křupat kostrou.

*Nanna
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Klikni a dozvíš se kolikátá/ý si klikl/a ;)

*Click*

Komentáře

1 •Pet!nka• | Web | 6. září 2011 v 17:36 | Reagovat

Ubíjí mě to, jen vydím ten nadpis, Drahá. skoro jsem neměla sílu to přečíst, jak se snažím odsunout cokoliv o škole. Jsem teď docela na nervy :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.