Smysl života // 15. kapitola

4. září 2011 v 14:46 | *Nanna |  *N píše
Srpnové ráno. Eleanor Lucasová se probouzela z tvrdého spánku se spoustou krásných snů. Snů o něm, jehož mikinu s logem AC/DC má pořád na sobě. Ten chlapec, říkalo se mu Nath, býval jejím nejlepším kamarádem, poté přítelem, poté ´tím klukem, co jí zlomil srdce´ a od včerejšího večera opět jejím milovaným klukem. Věci se měly takto - výše zmiňovaný Nath, celým jménem Johnathan Malcolm, byl a stále je vysoký, docela pohledný mladík, bubeník rockové kapely Mansien. Ne příliš výrazný v davu, kvůli svým krátkým kaštanovým kudrlinkám pro El nepřehlédnutelný.
Ten půlrok, který spolu strávili, byl dokonalý. Ke konci, což byl nejspíš důvod k týdennímu odloučení, si začali navzájem lámat srdce. Snad si chtěli něco dokázat. Ale jsou mladí. Nath nastupoval po prázdninách, které si společně plnými doušky užívali, do druhého ročníku na střední škole. Ona o rok níž. Ona se bála. On ji utěšoval. Ona ho milovala. On bez ní nedokázal žít. Vypadalo to až moc pohádkově a El věděla, že to dřív nebo později kvůli ´jeho postavení ve společnosti´ skončí.
Nath nebyl nijak zvlášť oblíbený, ale hrál docela důležitou roli v hard rockové kapele, kterou obdivovala většina školy. Většinou se zdráhal společnosti a společnost ho nevnímala, pokud neseděl za bicími. Ale i tam byl celkem přehlédnutelný. Nikdo totiž nedokázal spustit oči ze zbylých tří členů kapely. Což ale Nathovi nijak zvlášť nevadilo. Byl rád sám. Byl rád sám s El. A také rád utápěl žal v alkoholu. Všechny své zlé pocity. A to byl možná kámen úrazu ve vztahu s jeho dívkou.
El tiše vstala z postele na obrovském, dřevěném pódiu, které si vyprosila do pokoje a v obrovských, chlupatých pantoflích přicupitala k rádiu. Naladila svou oblíbenou stanici a začali hrát 3 Doors Down: Be Like That. Patnáctiletá budoucí středoškolačka s tmavě hnědými vlasy a obrovskýma hnědýma očima, patnáctka a dívka, která je odhodlaná čelit světu se usmála a červené tvářičky na svém mírně snědém obličeji si jemně přitiskla na černou mikinu jejího přítele. Jsou zase spolu. Svět běží až moc rychle. Příští rok spolu budou chodit do školy. Nedokázala si představit, jaká ta střední škola bude. Ale věděla, že na Monbreakskou střední školu neexistují záporné recenze. A že když do ní napochoduje ruku v ruce s nádherným druhákem, terčem posměchu jistě nebude.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 •Pet!nka• | Web | 4. září 2011 v 16:19 | Reagovat

Zůstane to takhle růžové? Zavání to průserem :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.