Tehdy byl rock'n'roll...

1. listopadu 2011 v 21:31 | *N |  My Views
Víte co mě štve více, než je zdrávo? Tato doba. Nesnáším ji. Miluji kvalitní hudbu, kde ji, prosím vás, najdu? Tehdy byl rock'n'roll... čím se můžeme chlubit dnes? Hledejte, hledejte. Najděte mi jedinou populární písničku, která je jiná, než ostatní. Najdete mi někoho, kdo mi sakra rozumí. Kde je úroveň? Kde je kvalita? Jo, chápu, jsem jiná, než ostatní. Nebudu se tu rozčilovat, nebudu urážet ty, co zoufale milují Biebera. Myslet si však můžu, co chci. Je doba, kdy nemůže být písnička úspěná bez nekonečné elektronické úpravy. A to jsou to občas docela pěkné melodie. Ale stejně jak mně nikdo nevymluví rock, já nikdy nezachráním svět. Nebo ano?


Tak se na to podívejme. Snažila jsem se pochopit myšlení této generace. Snažila jsem se pochopit smýšlení mých vrstevníků. Snažila jsem se pochopit, proč dospívám právě teď a ne před pětadvaceti lety. Já chci. Chci zpátky ty časy. Chci. Každopádně chtít můžu.

Něco, podle čeho se řadí co je a není populární, jsou žebříčky populárních písní. Hádejte, jak dlouho jsem se tím musela prohrabovat, než jsem našla slušnou kapelu. Víte co? Někdy vám ukážu top mých nejoblíbenějších alb, kapel a písniček. Myslím, že se až leknu, jak se liším od průměrného teenagera. What's wrong with my generation?

Abychom tu nebyli moc dlouho, dovolte mi přiblížit nynější hudební průmysl. Tedy něco, co tento název ještě z dřívějška hrdě nosí. I když neprávem. Ale kdo to řeší. Nejsou všechny novodobé kapely strašné, to přece ne. Tak nebudu zlá. Takže něco z mého světa, existuje to ještě v této realitě?

Na 73. místo se zatoulali Pink Floyd. 73. místo. Nejsou náhodou Pink Floyd legenda? Ale dobře, asi bych měla za to pitomé umístění děkovat. Pořád je to nad Bieberem. A to je docela zajímavé na to, že žijeme v jeho době.


Do stého místa se umístili také The Beatles. A co by se stalo, kdyby tomu nebylo tak? Dokážete si představit, že někdo dá beatlesáky až tak dolů, na místo 82.? Trošku ubohost. Ach jo, moje rock'n'rollová duše trpí.


Takže do stého místa dvě legendy. Jenom. Takže to nevypadá nijak zvlášť pozitivně, když je míst pouze dvě stě, že ne? Svět potřebuje někoho, kdo založí novou legendu. Kdo udělá revoluci. Někoho, kdo vyhlásí válku veškerému popu a začne jen tak naplno řvát svůj názor. Najděte mi někoho takového. Budu mu dělat doprovod kytarou. Najde se tu někdo, kdo by dal Nirvanu výš, než na 120. místo? Je to nefér. Celý žebříček smrdí nudnými a nezajímavými kapelami. Super. Co jsem sakra v tomto světě? Dobře, já vím, že i kdyby byla na 12. místě, zuřila bych.


Hned po sobě, místo 142. a 143. patří mým velmi oblíbeným kapelám. A proto je sem neurvale dám obě. I když, upřímně, všechno, co tu jmenuji by se mělo pohybovat na prvních příčkách. Pink Floyd již podruhé, jenže s jiným albem a poté Aerosmith, taková klasika tam nemohla chybět, i když ji ti... ehm... méně inteligentní jedinci mrskli zatraceně nízko. Každopádně, s mým názorem to ani nepohlo. Ani to na něj nesáhlo. Jo, je až moc výbušný.


Tohle by mohl být potencionální konec seznamu rockových kapel, které se stále ještě drží okraje srdce průměrného amerického teenagera. Mně je to ovšem jedno, jak je to tam. U mě jsou všichni zmiňovaní pod obrovským číslem jedna. A nikdo to nezmění. Rock neumře, dokud žijí rockeři. Jo, zastoupení pravého rocku v kruté realitě je - upřímně - opravdu kritické. Pravdou je, že se tam občas objevili nějaké neznámé, ale i přesto částečně rockové kapely. Myslím, že na konci byla i Janis Joplin.

Fajn, znovu.
Rock neumře. Nikdy.
A kdyby měl, prostě zachráním svět.
Heh.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 (Ne)šílená Charlotte | Web | 2. listopadu 2011 v 20:17 | Reagovat

Má generace mi je někde. Ať si ty svý srajdy sežerou. :-D

2 •Pet!nka• | E-mail | Web | 2. listopadu 2011 v 20:29 | Reagovat

MYslím si, že dneska jsou lidé ohledně hudby hrozně mimo. Já určitě, ale alespoň netvrdím, že hudbou žiju. Takoví lidé mě dostávají - Miluju muziku. Jakou? Já ani nevím, asi hip hop. Tak jako co to je? To nedává smysl, ne!

3 Alexa | Web | 8. listopadu 2011 v 22:56 | Reagovat

Přesně tak. Upřímně z hudebního vkusu mých spolužáků jsem docela zoufalá. Občas is říkám, že jsem asi hudební rasistka :D

4 Alexa | E-mail | Web | 9. listopadu 2011 v 20:49 | Reagovat

No jasný, tělem i duší :-) kdybys chtěla tak tě spřátelím, máš parádní blog a já teprve začínám no :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.